czwartek, 6 sierpnia 2015

Martyna Goszczycka - "Potępienie" (tom 2 Sagi Wizji Paradoksalnych).

Zakończyłam wczoraj lekturę drugiej części Sagi Wizji Paradoksalnych, pod tytułem "Potępienie", autorstwa oczywiście Martyny Goszczyckiej. Muszę przyznać, że książka była wciągająca, inaczej nie przeczytałabym jej w kilka dni. Tym razem był to ponownie ebook. Niestety zabrakło wersji papierowej. Pierwsza część istnieje w tej formie i można ją w takiej postaci zakupić, więc może z czasem wydrukuje ktoś i drugi tom, oraz dalsze, bowiem czytanie książki papierowej ma swój nieodparty urok.

Kolejny tom stanowi kontynuację losów Haru i Plage. Ciało eks-Nimfy słabnie w Przedświecie, musi więc wybrać się do Zaświatu, aby zregenerować moc oraz zemścić się na siostrach i Stwórcy Dereku za pozbawienie ją Żywiołu, jak również wygnanie z miejsca, które nazywała domem. W celu odzyskania sił musi poddać się czasowej hibernacji w dalekiej północnej Krainie Lodu.


Po przebudzeniu będzie słaba, a jej moc będzie podlegała krótkotrwałym wahaniom, toteż ten dogodny moment pragnie wykorzystać Derek, aby podporządkować sobie Plage przy pomocy tajemnego Kryształu Potępienia. Od dawna marzy on o całkowitej nad nią kontroli, gdyż uważa Nimfę Lodu za wcielenie doskonałości (pomimo tego, iż kiedyś go zabiła). Został potem wskrzeszony przy pomocy właśnie części mocy Plage oraz współdziałaniu jej sióstr. Od tej pory tylko wzmaga się jego obsesja na punkcie swojej najmłodszej wychowanki.

Plage, wybierając się do Zaświatu, zostawia dla Haru list pożegnalny. Nie chce, aby za nią podążał, gdyż byłoby to dla niego, jako mieszkańca Przedświatu, zbyt niebezpieczne. Miejsce, gdzie chce dostać się Nimfa Lodu, zamieszkują istoty niezwykle silne, bardziej obznajomione z magią niż w "krainie niższej". Można uznać, iż to swoista "kraina bogów". Jednakże młody demon przenosi się przy pomocy pewnej Medyczki oraz tajemnego rytuału w rejony dla niego zakazane. Z początku tylko na trochę, aby zdobyć magiczne składniki do otworzenia właściwego portalu, potem na dobre. Niestety przejście przez portal do innego wymiaru Haru przypłaca ciężkimi obrażeniami ciała, toteż, znaleziony przez Nimfy, pozostaje przez jakiś czas pod ich opieką. Następnie wyrusza do Krainy Lodu, aby uratować ukochaną Plage. Za przewodniczkę ma Nimfę Ziemi, Neiliel.

Czy Haru uratuje swoją ukochaną przed ciężkim losem podporządkowanej Stwórcy istoty ? Jak rozegra się próba sił między nim a Derekiem ? Po czyjej stronie staną Nimfy ? Czy demonowi uda się ostatecznie odmienić trudny charakter Plage oraz zdobyć jej odwzajemnioną miłość ? Jak zakończy się drugi tom przygód wymienionych bohaterów ? Czy pojawi się ktoś nowy ? Powiem tylko, że końcówka "Potępienia" stanowi zaskakujący finał całej historii oraz zapowiedź dalszego rozwoju akcji w kolejnych tomach. Zapraszam do lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz